OLESZKA

1302-2022

PROGRAM OBCHODÓW

PLAN WYDARZEŃ

16:00 – Msza Święta odpustowa w kaplicy
17:00 – Uroczyste otwarcie obchodów
17:30 – Część artystyczna:

  • występ dzieci z Przedszkola oraz PSP w Żyrowej
  • Mażoretki z Gogolina
  • Młode talenty z ogniska muzycznego  w Zdzieszowicach
  • Zespół spod Buczyny oraz lokalne talenty

19:30 – Karolina Trela – gwiazda TV Silesia
21:00 – Zabawa taneczna  z Formacją MEJORS

Dodatkowe atrakcje

– pokazy straży pożarnej
– dmuchańce dla dzieci
– alpakoterapia (18:00 – 20:00)
– grill & bar

OBCHODY 720 LAT OLESZKI

Obchody jubileuszowe odbyły na 4 czerwca 2022 roku na Placu Rekreacyjnym obok kapliczki. W programie wydarzenia były występy dzieci i młodzieży, gwiazdą wieczoru była Karolina Trela. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przybyło mnóstwo gości.

Atrakcjami towarzyszącymi były dmuchańce dla dzieci, obficie zaopatrzony bufet oraz stoisko z lodami. Ponadto gościliśmy dwie straże pożarne z Żyrowej oraz Jasionej, które wykonały pokazy ratownicze. W wydarzeniu brały również udział alpaki, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych gości. Wydarzeniem towarzyszącym był pokaz samochodów (tuning & classic).

PODZIĘKOWANIE

Mieszkamy w różnych miejscach, budujemy lub kupujemy domy tam, gdzie jest potencjał – jest przedszkole, szkoła, sklep.
Naszym potencjałem jest nasza mała społeczność, bogactwem sąsiedzka współpraca i życzliwość. Pamiętamy starania naszych rodziców, kiedy możliwości były mniejsze, ale więzi sąsiedzkie, poczucie odpowiedzialności, integracja… pomagały niejednokrotnie w codziennych rozterkach, bo problem którym się można było podzielić, stawał się mniejszy.
Oleszka dzięki środkom gminnym, powiatowym i unijnym, ale i zaangażowaniu każdego mieszkańca staje się miejscem przyjaznym i z dnia na dzień pięknieje.
Cieszymy się, że odwiedziło nas tak wiele osób i mogliśmy wspólnie świętować 720-lecie Oleszki. Gościliśmy Was z otwartym sercem, uśmiechem i życzliwością, bo tacy jesteśmy i taka jest nasza wioska.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w pomoc i organizację, władzom Województwa Opolskiego, Gminy Zdzieszowice oraz Powiatu Krapkowickiego, szkole i przedszkolu w Żyrowej, występującym dzieciom, rodzicom, artystom, lokalnym działaczom, księdzu, orkiestrze, sponsorom, strażakom, policjantom, wolontariuszom i sympatykom.

PRZYGOTOWANIA

Mieszkańcy od dłuższego czasy przygotowywali się do wydarzenia. W ramach kilku inicjatyw społecznych udało się zrealizować zadania, takie jak:

 • utworzono stronę internetową www.oleszka.eu
 • wykonano gadżety związane z miejscowością (kubki, magnesy, torby)
 • wykonano napis na transformatorze
 • przygotowano wystrój całej wioski w postaci ozdobnych trójkątów
 • zrewitalizowano skwer
 • wykonano nowe nasadzenia
 • zmodernizowano słup ogłoszeniowy

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za pomysły oraz pomoc w realizacji inicjatyw!

720 LAT OLESZKI

WSPIERAJĄ NAS

PARTNERZY I PATRONATY